Ryanair – bagaż podręczny – informacje

Tanie podróżowanie wiąże się z rezygnacją z bagażu rejestrowanego, który jest nadawany do luku. Wtedy pozostaje nam tylko możliwość zabrania ze sobą bagażu podręcznego, który jest również ograniczony w liniach lotniczych Ryanair. W związku z dużą ilością pytań w tym temacie postanowiliśmy zebrać wszelkie informacje i przedstawić je w tym krótkim wpisie.

Bagaż podręczny (Ryanair) to jedna sztuka w postaci walizki, torebki, plecaka, siatki itp., która nie przekracza limitu wagowego 10 kilogramów i ma wymiary maksymalnie 55 x 40 x 20 cm. Przed przyjazdem na lotnisko warto sprawdzić czy nasz bagaż spełnia te warunki, ponieważ w innym wypadku np. tuż przed wejściem do samolotu może okazać się, że będziemy musieli sporo dopłacić, żeby zabrać bagaż ze sobą. Nadanie go do luku kosztuje bagatela 40 Euro. Pamiętajcie, że nie można mieć też żadnych dodatkowych rzeczy, jak torebka (tutaj zwracamy uwagę kobietom) czy torba z laptopem.

1Na lotniskach wszędzie gdzie lata Ryanair znajdują się specjalne koszyki, zwane też kubłami, do których musimy sami włożyć nasz bagaż i wyjąć, tak żeby ten nie wystawał poza jego obrys. Dlatego posiadanie bagażu podręcznego, który można delikatnie zgnieść czy docisnąć jest często bardziej opłacalne przy większej ilości zabieranych rzeczy do samolotu.

Ważną informacją może okazać się dla Was, że restrykcje dotyczące bagażu podręcznego są różne w zależności od przewoźnika. W każdych liniach lotniczych będziemy mieli inny dopuszczalny wymiar, inną maksymalną wagę oraz nawet większą liczbę sztuk np. AirAsia.

4

Pamiętajcie również, że w bagażu podręcznym wszelkie płyny myszą być zapakowane do plastikowego opakowania wielokrotnego zamknięcia i nie mogą być w butelkach większych niż 100 ml. W sumie możemy posiadać ich nie więcej niż 1 litr. Nie ma ograniczeń dotyczących przewożenia jedzenia, jednak zwróćcie uwagę, żeby nie było one w płynnej formie. Jogurty, serki wiejskie czy inne produkty na bazie śmietany mogą zostać wyrzucone. Taki właśnie jest bagaż podręczny Ryanair.

Linie te wymagają również, żeby wszelkie zakupione towary w strefie wolnocłowej trafiły do „tej” jednej sztuki bagażu podręcznego. Nie musicie obawiać się zabierania sprzętu elektronicznego, ten również (z wykluczeniem telefonów komórkowych) można używać w czasie lotu, oprócz momentu startu i lądowania.

Jeżeli macie jeszcze inne uwagi dotyczące bagażu podręcznego w Ryanair to prosimy o umieszczanie stosownych komentarzy, żeby kolejni czytelnicy mogli poznać Wasze przygody i doświadczenia.