Tey Hostel – nocleg w centrum Poznania

Wszyscy Polacy wiedzą, że najbardziej znanym miastem w naszym kraju, które może poszczycić się największą ilością mostów jest Wrocław. Nie tylko ich liczba robi wrażenie, ale również wielkość i fantazja z jaką zostały zaprojektowane. Dla pasjonatów tych budowli równie ciekawe mogą być mosty zbudowane w Poznaniu, choć mniej spektakularne i mniejsze od wrocławskich to z pewnością warte uwagi.

Mosty wpisane są w urbanistykę każdego dużego miasta, bo jak wiadomo, przed wiekami właśnie obecność rzeki była główną determinantą zakładania osad i osiedlania się ludzi.

W Poznaniu mostów jest kilka, jedne przebiegają nad rzeką Wartą inne nad torami kolejowymi; łączy je to, że znacząco ułatwiają codzienną komunikację zarówno mieszkańcom jak i osobom przyjezdnym. Aby zobaczyć je wszystkie nie starczy nam jeden dzień, dlatego najlepiej zarezerwować sobie nocleg w centrum Poznania i oddać się spokojnemu zwiedzaniu.

Najpiękniejszy most znajduje się na Ostrowie Tumskim przy Katedrze Poznańskiej. Jest to most Biskupa Jordana i poza oczywistą funkcją komunikacyjną spełnia też rolę turystycznej atrakcji dla odwiedzających stolicę Wielkopolski. Na obecne miejsce został przeniesiony właśnie w ramach rewitalizacji Ostrowa, aby zachęcić turystów do odwiedzania wyspy. Most ten można łatwo odróżnić od pozostałych, ponieważ jego przęsła maja kolor czerwony, a w nocy jest podświetlony na niebiesko, co sprawia, że staje się on bardzo wyjątkowym i klimatycznym miejscem. Nic dziwnego, że bardzo często spotkać tu można nowożeńców chcących zrobić sobie pamiątkowe fotografie w przepięknej scenerii oraz zawiesić pamiątkową kłódkę z inicjałami na przęsłach mostu.

Most Biskupa Jordana najlepiej widoczny jest z mostu Bolesława Chrobrego, który znajduje się najbliżej. W obecnej postaci został oddany do użytku w roku 1965 zastępując wcześniejszą konstrukcję z 1925 roku, zniszczoną podczas II Wojny Światowej.

Po drugiej stronie mostu Chrobrego podziwiać można most Świętego Rocha. Jest to stosunkowo nowy most, bo wzniesiony zaledwie 10 lat temu. Most w tym miejscu istniał już w XIV wieku, jednak po jego zniszczeniu kilkukrotny plan jego odbudowy nigdy nie został wdrożony w życie. Przez lata jego funkcję zastępował prom kursujący pomiędzy brzegami Warty. Odbudowa mostu nastąpiła dopiero w roku 1913, ale podobnie jak most Chrobrego, nie przetrwał on zawieruchy wojny. Kolejna odsłona nastąpiła w roku 1949 i w tej postaci konstrukcja przetrwała do 2002 r. Współczesna wersja przeprawy nawiązuje kształtem do historycznej jego konstrukcji. Co ciekawe, przęsło, które zdemontowano przy budowie nowego mostu, posłużyło do budowy mostu Jordana.

To tylko trzy przykłady poznańskich mostów. Reszta przepraw jest równie interesująca i z pewnością warta odwiedzenia przy okazji poznawania stolicy Wielkopolski. Przy tej okazji uświadamiamy sobie, jak wielkie udogodnienie życia codziennego stanowią budowle tego typu.

Aż 25 USD (ok. 83 PLN) Od Roomer na noclegi!

Szukasz tanich noclegów – sprawdź nowy serwis – ROOMER. Dzięki świetnej promocji możesz zgarnąć duży bonus na start – aż 25USD.

Zabezpieczenie transakcji i sprawę zmiany nazwiska gościa hotelowego serwis bierze na siebie i gwarantuje, że wszystko zadziała. Żeby zdobyć 25USD zniżki na swoją pierwszą rezerwację skorzystaj z poniższego linku:

http://goo.gl/KHmnvR Czytaj dalej…

Airbnb: kod na noclegi za 100$ bez minimum!

Portal Airbnb udostępnił kod na darmowe noclegi. Wartość kuponu to aż 100 dolarów, czyli 313 złotych! Żeby zdobyć ten kupon wystarczy zarejestrować się na portalu http://www.compathy.net/ i wykonać kilka prostych kroków. Wymagane jest jedynie posiadanie Facebooka i dosłownie 5 minut wolnego czasu! Czytaj dalej…

Tanie noclegi rezerwowane na telefonie

Obecnie na rynku dostępna jest bardzo ciekawa aplikacja Hotel Tonight, która pozwala na rezerwowanie noclegów w atrakcyjnej cenie na ostatnią chwilę. Obecnie dostępna jest promocja, dzięki której zyskamy aż 75 zł oraz kod promocyjny na kolejną rezerwację o wartości 30 EUR. Czytaj dalej…

TravelPony daje 100 PLN zniżki na hotele

Serwis TravelPony, dzięki któremu możemy zarezerwować noclegi na całym świecie daje nam zniżkę 35 dolarów na pierwszą rezerwację przy minimalnej wartości zamówienia 200 USD.

Warto wspomnieć, że rejestrując się przez ten link otrzymacie dodatkowo 10 USD rabatu. A nowi użytkownicy otrzymają kolejną zniżkę w wysokości 25 USD. Czytaj dalej…

Tydzień na Korfu w lipcu za 668 zł (hotel + przelot)

Mamy dla Was świetną propozycję wakacji na greckiej wyspie Korfu. Za przelot i hotel ze śniadaniami zapłacicie w sumie 668 złotych od osoby. To doskonała okazja, żeby odwiedzić tę polecaną w wielu miejscach perełkę Morza Jońskiego. Czytaj dalej…

Świetne ceny hoteli – kod zniżkowy 110 złotych

Niedawno wystartował nowy serwis umożliwiający rezerwacje hoteli na całym świecie. Portal TravelPony należy do znanej grupy AirBNB, przez co jest w pełni wiarygodny.

Reklamuje się on jako portal pozwalający na rezerwacje noclegów w hotelach wysokiej klasy, jednak dzięki dostępnej obecnie promocji otrzymujemy zniżkę aż 110 złotych, co pozwala nam na bardzo tanie rezerwacje. Czytaj dalej…

Okazje noclegowe w Europie

Wybieracie się w najbliższym czasie do Hiszpanii, Włoch czy też do Grecji? Zrobiliśmy mały przegląd ofert hotelowych w popularnych turystycznie miejscach. Dobrze wiemy, że w sezonie znalezienie taniego i dobrego noclegu graniczy z cudem. Przekonajcie się, że nie musi być tak strasznie, a urlop jeszcze w sierpniu w przystępnej cenie jest możliwy.

Podane przez nas ceny na screenach są za DWIE osoby w pokoju dwuosobowym na okres siedmiu dni. Czytaj dalej…

Wilno z Gdańska na weekend majowy za 67 zł

Co powiecie na weekend majowy w stolicy Litwy, czyli Wilnie? Dzięki liniom lotniczym WizzAir polecimy z Gdańska przez Oslo w obie strony za 67 złotych w terminach 3-6.V. W Wilnie warto zobaczyć przede wszystkim: Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Ostra Brama, Cmentarz na Rossie, Katedra św. Stanisława, Kościół św. Anny, Cerkiew Spaska, Synagoga Chóralna, Ratusz, Zamek Dolny, Wieża Gideymina, Uniwersytet Wileński, Wzgórze Trzech Krzyży. Czytaj dalej…

Kolumbia z Niemiec za 2200 złotych!

Super cenę znaleźliśmy na przeloty z niemieckiego Dusselfdorfu do Bogoty w Kolumbii liniami lotniczymi Amercian Airlines. Za bilety w obie strony zapłacimy jedynie 2200 złotych. Do Dusselfdorfu tanio dostaniemy się z Polski pociągiem przez Berlin. Taką cenę udało nam się uzyskać na różne terminy w kwietniu 2013.

Bilety kupujemy w serwisie Pelikan.cz. Czytaj dalej…